közcélú hirdetés

Európai Egyesült Államok

2011.10.22. 13:45 Labzo

Kell-e tartani, az EEÁ-tól? Erre ajánlom az írásom elolvasását és igen, van egy pár, okfejtés a végén. Lehet, hogy kicsit, elragadott a hév, amikor írtam, ezt elismerem, de nem akarok, senki embernek szájába adni a szavakat.
A dokumentumot itt lehet megtekinteni. (google docs). Megjegyzés: mivel, többen arról panaszkodtak arról, hogy nem tudják megnyitni, ezért a dokumentum tartalmát inkább ide másolom be:

„1956 emlékére, amikor Magyarország megmutatta azt, hogy képesek egy, elnyomói rendszer ellen fellépni, aminek a neve: Szovjetnúió és ez, nem összekeverendő, a jelenlegi, dicső, Putyin vezette Oroszországgal. Mégis, egy hasonló mer kiépülni, a tudtunkkal, vagy a tudtunk nélkül, aminek a neve:

Európai Egyesült Államok

Utánanéztem és igen, ez van kialakulóban, nézzük is csak, mit ír róla a magyar Wikipedia:

„Az Európai Egyesült Államok, Európa egy elképzelt, jövőbeli egyesülésének adott név. Európának, mint államok önálló szövetségének, ami hasonló az Amerikai Egyesült Államokhoz. A hasonlóság az Egyesült Államokkal abban rejlik, hogy a meglévő európai nemzetállamok státusza le lenne fokozva, körülbelül úgy, mint az USA-államoké, ezzel elveszítve a nemzeti önállóságukat és függetlenségüket. Ezért ezt a kifejezést az Európai integráció euroszkeptikus ellenfelei gyakran pejoratív értelemben használják. Annak ellenére, hogy az USA nemzetközi jogi értelemben föderáció, az Európai Egyesült Államok alatt gyakran a jelenlegi nemzetállamok konföderációját is értik. Ugyanakkor a legtöbb euroszkeptikus számára még a konföderáció is elfogadhatatlan.

Egyre szorosabb unió

Napjainkban az Európai Unió szuverén államok társulása, annak érdekében hogy elősegítse a közös célok elérését.  Az EU számos közös rendelkezéssel és szervezettel rendelkezik, amelyekkel alkalmanként az egyes tagállamokat felülbírálhatja. Ilyen például az európai bizottság, az Európa Tanács. Van közös pénz, amit 13 tagállam kizárólagosan használ és további 7 fixen hozzá köti a valutáját az ERM II rendszer szerint. Nem hivatalosan számos EU-n kívüli terület is átvette.  Ugyanakkor az EU-nak nincs közös alkotmánya (2 tagállam visszutasította), kormánya, az e kormány által meghatározott közös külpolitikája, egy közös adóhivatala által begyűjtött közös adórendszere, és az európai hadsereg sem létezik.

A történelem tükrében

Winston Churchill

Winston Churchill 1946. szeptember 19-én Zürichben beszédet mondott, melyben szorgalmazta az Európai Tanács létrehozását és a francia-német kibékülést. Az Európai Egyesült Államokat az ENSZ égisze alatt és laza szövetségként képzelte el.

A 21. században

A 2010-es görög válság miatt az euró vesztett értékéből. E válság kapcsán több gazdasági szakértő megállapította, hogy Európának politikailag is egyesülni kellene az Európai Egyesült Államokban, hogy megmeneküljön az euró.”

A cikk végén, két hivatkozás is található:

1946: Churchill beszédei

„A második világháborút követő időszak Európában az útkeresés jegyében zajlott. A régió politikai valósága továbbra sem tette lehetővé egy demokratikus államszövetség, népközösség létrehozását. Hosszú idő kellett ahhoz, hogy a fasizmus pusztításait és az általa okozott megrázkódtatásokat feledni tudják az emberek. Ennek az időszaknak fontos mérföldkövei Winston Churchill 1946-os beszédei. ….”

Európai Egyesült Államok nélkül halálra ítélt az euró?

„Bukásra van ítélve a közös európai pénz, az euró, ha az öreg kontinens gazdasági nagyhatalmai nem adják szorosabb integrációra a fejüket - hangoztatja a világ egyik legnagyobb bankjának egyik vezető elemzője. …”

Megjegyzés:

Itt említeném meg, hogy azért az angol nyelvű Wikipedia, sokkal hasznosabb ez ügyben is. Mindenki vesse össze a két oldalt. Itt már az Alkotmányról is írnak, de azt nem értem, hogy az Európai Csendőrségről, mint haderőről miért nem írnak? Mintha nem lenne, pedig már léteznek.

Meg kell vallani, attól, hogy mostanában, valami oknál fogva, nem igazán informálják az embereket, pedig le van írva, hogy ez a válság ellen, a megoldás. Lehet, hogy nálunk is, miután ennyire kihátrálnak a befektetetők, az Euro árfolyama meg az egekbe szökik. A FIDESZ, valami oknál fogva, rengeteg EU-s támogatást bukott le, különféle problémák miatt. Mégis, mi, Magyarország, a gazdasági helyzet stabilitásánál, csak az EU-s pénzek lehívását remélhetjük. Más, nemzetközi segítség, nem igazán adódik, de ha igen, akkor az sem, annyira gyors, mint az EU-s pénzek.

A FIDESZ, meg valamiért EU és Magyarország ellenessé vált. Már nem mondják magukat nemzetinek, mert ezt a kártyát, már kijátszották. Kelet felé, meg nem nagyon mennek, inkább Kína, de ott sem úgy, hogy Magyarországnak annyira jó legyen. Ki tudja, hogy mire volt ez jó, a FIDESZ-nek.

A hazai és a világsajtó, az Európai Egyesült Államokról is cikkez, közülük válogattam ki, egy párat:

Basescu az Európai Egyesült Államok létrehozását szorgalmazza

„Az Európai Egyesült Államok létrehozását szorgalmazza Traian Basescu román államfő, aki szerint az Európai Unió egyre inkább elveszíti versenyképességét, ezért minden tagállamnak jelentős mértékben le kellene mondania szuverenitásáról, hogy Európa továbbra is gazdasági és katonai nagyhatalom maradhasson – ezt maga a román államfő fejtette ki. …”

Slota: Az Európai Egyesült Államok út a pokolba

„Ján Slota SNS-pártvezér szerint egyfajta Európai Egyesült Államok kialakítása az olyan kisebb államok, mint Szlovákia vagy Csehország számára a pokolba vezető utat jelentenék. …”

Kiállnak az Európai Egyesült Államok ötlete mellett

„Traian Basescu román és Giorgio Napolitano olasz államfő egyetért abban, hogy létre kell hozni az Európai Egyesült Államokat  - derült ki a két államelnök bukaresti találkozóján. …”

Európai Egyesült Államok?

„Mi lesz az EU jövője? Traian Băsescu államelnök csütörtöki nyilatkozata szerint a következő két-három évben el kell dönteni, hogy akarjuk-e az Európai Egyesült Államok létrehozását. …”

Válságkezelés – Európai Egyesült Államok?

„Habár a média és néhány politikus már hónapok óta használja az adósságválság kifejezést, több európai vezető még mindig „csak” pénzügyi válságról beszél vagy válság előtti helyzetről. …”

Európai Egyesült Államok: államosítással oldanák meg a válságot

„Európai Egyesült Államok létrehozását javasolja a román és az olasz államfő az adósságválság megoldására. Trajan Basescu és Giorgio Napolitano szerint nincs idő halogatni a fontos döntések meghozatalát, ezért az unió tagállamainak két-három éven belül le kellene mondaniuk szuverenitásuk egy részéről. A német kancellár szerint azonban nem szabad abban bízni, hogy egyetlen döntéssel meg lehet oldani az euróválságot. …”

Az EU alapjainak lerakása: 50 éves a Római Szerződés

„Az 1957. március 25-én Rómában aláírt és 1958. január 1-jén életbe lépett szerződések alapiozták meg az Európai Uniót. …”

Ezek szerint szép és jó az Európai Egyesült Államok, vagy mégsem? Miért csak a gazdasági válságra akarnak megoldást találni? Enélkül nem menne? Nem lehet ez, egy békés folyamat része? Vagy ezt, az államoknak kérniük kell, hogy a tagjuk legyen, vagy ez egy, szükségszerű megoldás? Vajon miért nem dobják be ezt még jobban, a hazai sajtóban és ezt kéne nyomatnia a TV-nek ezerrel, nem a ValóságShow-kat. Vajon miért nem voltak idáig, EEÁ felvilágosítói anyagok? Nem tudok olyan emberről, aki ezt reklámozta volna az utcán, hogy kiállna egy Információs pultban és ott, bárkinek, szakszerű választ adna. Vajon miért nem látok, konkrét intézkedéseivel kapcsolatos terveket? Mi az EEÁ irányítóinak a pontos programjuk? Ja és kik lehetnek ők? Kik lennének azok? Konkrétumokat keresek, erre csak egy pár, cikket találok. Jó, az egységes gazdasági stabilizálást tűzték ki, napirendre, de miért? Ja, mert Európának, alig ha van, olyan állama, ahol nincs probléma?

A gazdasági világválság meg nem olyan, hogy magától jön az – NEM! USA-ban mi volt a megoldás? Valami pénzpumpára merek emlékezni – ez mennyire hatott? Azon emberek meg nem tudták, hogy gazdasági világválság jön, pedig ebben nagyon érintettek. Rengeteg folyamat, előre modellezhető, még a pénzmozgásoknál is vannak, előrejelzések és ezek, már kifinomultabbak, annyira, hogy már, a tévedési határt is kellően minimalizálják. Nem hiszem el azt, hogy ezt, nem tudták előre.

Mégis, van egy olyan ráció, hogy ezt, előre tudták, de nem jóstehetség kell hozzá, hanem előidézni azt.

Több szereplős a folyamat és igen, ki tudja, hogy mi történhet, ha mi, magyarok hagyjuk, hogy létrejöjjön az Európai Egyesült Államok. Ha Magyarországot kihagyják, akkor lehet, hogy a többivel együtt, tudnak ellenünk tenni. Ez meg, úgy hangzik, mint amikor az Antalt hatalmak ellen mentünk háborúba. Ilyenkor, egyedül lennénk? Ha igen, akkor el lennénk veszve. Egy katonai szövetség tagjai vagyunk, a NATO-nak, aminek Törökország is tagja. Iránnal és Oroszországgal is, szövetségre kell lépni. A többi hatalmakkal, csak akkor, ha közben, nem kell lemondanunk az ország szuverenitásáról, függetlenségének, egyetlen egy részéről, mert onnantól nincs igazán, visszaút.”
 

Van még egy - pár dolog, ami kimaradt belőle, ezt ide írnám le:

Magyarországon ki kell írni az időközi választásokat. Ez tény, mert a FIDESZ nem maradhat hatalmon. A Kanadai Magyar Demokratikus Charta vádiratában meg, nemzetközi együttműködésre szólítanak fel, de van, még benne, egy - két, másik érdekesség is. Ez mintha, az Egyesült Európai Államoknak lenne egy, nagy reklámja.
A Forint úgy látszik, hogy olyan sorsra jutott, mint anno a pengő. A forint azért is hanyatlik, mert hihetetlenül nagy az államadósság. Az Euro meg létezik. Hitelezők kihátrálnak Magyarország mögül és egyetlen egy utat hagynak nekünk: az európai források lehívását, aminél, ha kikötik azt, hogy csak Euro-ban lehet megtenni, akkor nincs mese, meg kell emiatt szüntetni a Forintot. Ez, csakis úgy lehet, hogy az EU-s forrásokat, csak Euróban lehet lehívni. Ezt átválthatjuk Forintba, de akkor, ki az, aki így akarna velünk üzletelni? Egyáltalán, kikkel tudnánk üzletelni? Svájccal már megtettük. Ez, Stadler Rail-nak, nagy üzlet. Más, Svájci üzletről nem tudok, mert ezen kívül, mintha, csak a bankok léteznének. Akkor nézzük, mi más jöhet? Talán az Alstom? Már az NKH is engedi, így nincs menekvés, az Alstom üzlet mögül, nem igazán hátrálhatunk ki, ezt még, a FIDESZ is belátta. Milyen más, lehetőségeink vannak? EU-n kívül, szinte nincsen és azok is, inkább az Euró-t fogadják el, mint pénzt. Mi bajunk lehet ebből, hiszen, nálunk is lehet vásárolni Euróval, mármint az üzletek egy része, már ezt is, elfogadja. A bedőlt devizahitelesek, egy részük, Euróban vette fel a hitelt. Igaz, ebből probléma is volt - feljelentenek több bankot is a bedőlt hitelek miatt. Ezt én, elismerem, de még megint jön az euro alapú lakáshitel? De jó lenne, az Euró alapú, hiteleseknél, hogy ha, ők is, Euróban tudják visszafizetni a hitelüket, mert akkor, nem lenne probléma az Euró - Forint árfolyamnál. Ezek szerint, nálunk nem lesz baj, ha mi is, az Európai Egyesült Államok tagjává válunk? Mindenre, meg rátesz Bajnai Gordon beszéde.

Traian Basescu-ról meg tudjuk, mit akar, Romániában: az Egyesült Európai Államokat. Miért is? Talán azért, mert Romániában is ki lesznek írva a választások.

Ez ugyan, csak két ország, de Szlovákia lehet a 3? Ott, hivatalosan, előre hozott választások lesznek.

Akkor mi lesz Európa végső állomása? Európai Egyesült Államok? Jó lesz ez nekünk, vagy nem?

Szólj hozzá!

Címkék: európai egyesült államok

A bejegyzés trackback címe:

https://demokrataketenyievamellett.blog.hu/api/trackback/id/tr423321859

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása